Te sukienki są prawdziwym hitem w letnim sezonie! Polki już zdążyły oszaleć na ich punkcie - maxi to idealna długość

redakcja | 04.09.2022 23:36

Zawsze warto mieć w szafie pewne uniwersalne elementy odzieży, czyli takie ubrania, które śmiało można założyć na siebie dosłownie zawsze - czy to na luźne spotkanie z koleżankami, czy to na długi spacer z psem, czy to na randkę w kawiarni. A jak się okazuje, nawet sukienki na lato 2021 mogą być bardzo uniwersalne.

Kobieta w sukience, ilustracja do artykułu o trendach sukienek maxi
Kobieta w sukience, ilustracja do artykułu o trendach sukienek maxi | autor zdjęcia diignat

Jeżeli szukasz czegoś takiego, zwróć uwagę na te o kroju maxi. Super długie sukienki maxi, które wprost sięgają ziemi i nieraz zasłaniają obuwie, to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośniczek mody. Uchodzą za stylowe już od wielu lat. Jeżeli teraz zaopatrzysz się w coś takiego, będziesz mogła śmiało to nosić jeszcze przez długi czas, bo póki co projektanci nie zapowiadają, by krój maxi miał wyjść z mody.

W sukienkach maxi główną rolę odgrywa właśnie ich wszechstronność. Niezależnie od tego, gdzie zamierzasz się właśnie wybrać i z kim planujesz się spotkać, taką kreację śmiało możesz od razu na siebie założyć i mieć gwarancję, że nie popełnisz żadnego modowego faux pass. Pomimo tego, iż sukienki na lato długie najchętniej są wybierane przez młode dziewczyny, kobiety w wieku dojrzałym czy starszym także powinny je nosić, bo dzięki nim wyraźnie się odmłodzą i zapewnią sobie bardziej świeży wygląd. Coś jeszcze? Jeżeli wciąż nie jesteś przekonana do tego modelu, spójrz tylko na to, jak bardzo jest on wygodny. Nosząc taką sukienkę, nie musisz martwić się o to, że przy mocniejszym powiewie twoja bielizna zostanie odsłonięta. Jesteś w stanie swobodnie siadać i wykonywać przeróżne ruchy, a sukienka zawsze trzyma się na swoim miejscu. Kolejnym atutem kreacji o długości maxi jest ich zdolność do efektywnego modelowania sylwetek. Zawsze działają one wyszczuplająco i wydłużająco. Z ich pomocą zapewnisz sobie kilka kilogramów mniej!

Sukienki na lato długie mogą być łączone i z typowo sportowymi akcesoriami, i z dodatkami eleganckimi czy kobiecymi. Moda współczesna pozwala mieszać ze sobą najróżniejsze style. Kombinacje jak najbardziej są wskazane!