Propozycje modnych sukienek

redakcja | 06.10.2022 20:43

Wiosna i lato to właśnie ten wyjątkowy czas, w którym możemy sobie pozwolić na znacznie więcej w kontekście swojego ubioru. No i warto byłoby to wykorzystać. Ciemne grube i dzianinowe kreacje wcale nas nie upiększą, w przeciwieństwie do lekkich i zwiewnych białych sukieneczek. Spójrzmy więc na trendy przygotowane z myślą o sezonie lato 2021. Zobaczmy, jakie sukienki na lato rzeczywiście będą modne w tym roku.

Sukienka boho, ilustracja do artykułu
Sukienka boho, ilustracja do artykułu | autor zdjęcia gpointstudio

Wraca moda na bufiaste rękawy. Kojarzące się z dawnymi czasami tym razem zaczynają przewijać się w ultra nowoczesnych sukienkach, w których odgrywają rolę niemalże głównego elementu dekoracyjnego. Jeżeli nie przepadamy za bufkami, wybierzmy klasyczne falbany. One niezmiennie od wielu lat królują na liście wakacyjnych hitów i stają się cudowną ozdobą zarówno dla romantycznych koszul, jak i właśnie sukienek. Tym razem falbany muszą być jednak widoczne. Jeżeli chcemy je zastosować, postawmy na te w rozmiarze maxi. Mają one wypełniać dosłownie całe powierzchnie materiałów. Tylko wtedy zaprezentują się naprawdę okazale, efektownie i wdzięcznie.

A co z kolorami?

Najbardziej oczywistym wyborem są oczywiście jasne sukienki na lato, czyli te białe, ewentualnie beżowe albo występujące w różnych pastelowych i delikatnych odcieniach. Nie zawsze będą one jednak dobrze z nami współgrać. Jeżeli nasz codzienny styl jest zdecydowanie mocniejszy i bliżej mu do rocka niżeli romantyzmu, powinnyśmy poszukać dla siebie jakichś alternatyw. Dobrym wyborem będzie koszulowa sukienka w kolorze khaki albo prosta czarna kreacja o kształcie tuby w czarnym odcieniu. Ciemniejsze materiały zawsze powinnyśmy jednak delikatnie rozjaśnić. A uczynimy to - jak zawsze - z pomocą dodatków!

Zwróćmy też uwagę na długość sukienek. Moda na lato 2021 pozwala nam oczywiście na noszenie zarówno tych krótszych, jak i tradycyjnie długich kreacji, jednakże wciąż największym hitem są kreacje maxi. Pasują one nawet niskim kobietom. Śmiało możemy je nosić i do szpilek, i do sandałków na płaskim obcasie.