Makijaż permanentny brwi – co to jest, na czym polega, ile kosztuje, jakie są jego metody, zagrożenia i wasze opinie

redakcja | 04.09.2022 23:36

Makijaż permanentny brwi budzi wiele emocji i pytań, których część mogłyście zauważyć w postawionym przez nas tytule, bo chyba każda z nas wie, że brwi to bardzo ważny element naszej twarzy, który ma wpływa na naszą urodę. Zebrałyśmy całe kompendium wiedzy, które mamy nadzieję, pomoże Ci podjąć decyzje, czy to rozwiązanie poprawiania brwi jest dla Ciebie, czy nie, ile się utrzymuje, jak wygląda oraz jakie są jego wady i zalety.

Makijaż permanentny brwi
Makijaż permanentny brwi | depositphotos.com | autor nikolasvn

W artykule nasze zdania formułujemy do kobiet, bo tak nam prościej pisać o urodowych tematach, ale zagęszczanie brwi może być wykonywane u kobiet i u mężczyzn i praktycznie niczym się nie różni.

Co to jest makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi, to makijaż stały, który skrócie polega na wprowadzaniu pod skórę pigmentów w celu poprawy kształtu, grubości, gęstości Twoich brwi oraz zamaskowania innych niedoskonałości jak np. blizny. Często jest też używany do odbudowania utraconych brwi, które z przyczyn zdrowotnych utraciły naturalne włoski;  Wykonywanie makijażu permanentnego jest bardzo podobne do tatuowania, ale o wszystkich różnicach dowiesz się poniżej.

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Makijaż  permanentny, który spotkasz w salonach kosmetycznych też pod nazwami  makijaż  trwały lub mikropigmentacja brwi, polega na wprowadzeniu pod skórę za pomocą iniekcji pigmentów do maksymalnie trzeciej warstwy naskórka (maksymalnie 0,5 mm). Przy tatuowaniu igła wbija się średnio na 2 mm.

Jak długo utrzymuje się efekt makijażu permanentnego brwi?

Trwałość makijażu permanentnego brwi to średnio około 2 lat. Zależy on jednak od sposobów dbania o cerę i indywidualnych uwarunkowań. Musisz pamiętać bardzo ważną rzeczą, wraz z utratą naskórka i działania promieni słonecznych makijaż permanentny dostaje ubytków i powinnaś wykonywać jego uzupełnienie.

Ile kosztuje makijaż permanentny brwi?

Raczej nie zaskoczymy Cię, pisząc, że cena tego zabiegu kosmetycznego będzie zależała od doświadczenia linergistki i salonu kosmetycznego, w którym będziesz wykonywała zabieg. Dużą rolę odgrywa tutaj również miejsce zamieszkania. Cena wykonania zabiegu makijażu permanentnego brwi w Polsce według naszych analiz to od 500 do 1500 złotych.

Polecamy przed wybraniem salonu zapoznanie się z opiniami klientek na jego temat. Nie warto w ciemno wybierać takiego salonu, bo możemy być niezadowolone przez bardzo długi czas z zabiegu, aż nie wybarwi się w całości.

Salony wykonujące makijaż permanentny brwi mogą również oszczędzać na jakości barwników. Tańsze mogę szybciej się odbarwiać i jaśnieć, w sieci można znaleźć skrajne przypadki odbarwiana się na inne kolory.

Jakie są wskazania do wykonania makijażu permanentnego brwi?

  • blizny w okolicach brwi, które dobrze wykonany makijaż permanentny zamaskuje,
  • oparzenia okolic brwi
  • asymetria brwi,
  • brak włosów,
  • chęć zagęszczenia brwi, gdy naturalne są rzadkie,
  • konieczność rekonstrukcji całych brwi np. po przebytej chemioterapii

Która metoda makijażu permanentnego brwi jest najlepsza?

Zacznijmy od tego, że wyróżniamy kilka metod trwałego makijażu, który wykonujemy na naszych brwiach, a najpopularniejsze są dwie. Jest to metoda piórkowa znana również pod nazwą microblading lub oraz drugi sposób, czyli metoda cieniowania. Każdy sposób ma swoje wady i zalety, przedstawimy je, żebyś mogła najbardziej odpowiadającą dla siebie.

Zalety metody piórkowej

  • efekt jest bardzo naturalny, bo każdy włosek jest niemal malowany oddzielnie,
  • korekta piórkowa brwi jest najbardziej naturalna z obecnych aktualnie na rynku i w wyglądzie zbliżona, a często oddające wygląd naturalnych brwi,
  • daje najbardziej spektakularne efekty, gdy rozpatrujemy całkowitą odbudowę brakujący brwi 

Wady metody piórkowej

  •  cena

Metoda włoskowa a piórkowa

Metoda włoskowa brwi oraz „metoda piórkowa brwi” to tylko różna nazwa tego samego sposobu korekcji brwi, nie daj się niepotrzebnie nabrać na marketing salonów urody.

Ile trwa makijaż permanentny brwi? 

Zabieg średnio powinien zamknąć się w 30 minutach, ale wszystko zależy od sprawności linergistki, która nam go wykonuje oraz od skomplikowania naszych brwi. Delikatne ubytki doświadczona linergistka zatuszuje w kilkanaście minut, a cała rekonstrukcja brwi może zająć nawet godzinę.