Jakie buty dobrać do łososiowej sukienki?

redakcja | 04.09.2022 23:36

Chociaż łososiową sukienkę da się założyć praktycznie na każdą okazję, to zakładamy, że w Polsce głównie zakłada się je na bardziej oficjalne wyjścia. Stąd w pierwszej części artykułu zakładamy, że buty do łososiowej sukienki będą miały charakter bardziej oficjalny niż casualowy.

Dodatki do łososiowej sukienki, ilustracja do artykułu
Dodatki do łososiowej sukienki, ilustracja do artykułu | autor zdjęcia stockfilmstudio

Sukienka łososiowa jest wymagająca, jeżeli chodzi o dobór obuwia. Nie każde do niej pasuje. Zacznijmy od bezpiecznych rozwiązań.

Buty cieliste do sukienki łososiowej

Bezpiecznym wyborem są buty w kolorze nude. Cieliste obuwie bardzo dobrze pasuje do łososiowych sukienek. Zarówno jeżeli mówimy o tych gładkich bez wzorów, jak i sukienek z printami, gdzie kolor łososiowy gra główną rolę.

Czarne buty do sukienki łososiowej

Kolejnym bezpiecznym wyborem obuwia przy sukience łososiowej jest obuwie czarne. W tej części skupiamy się na czarnych szpilkach, czarnych sandałach na obcasie czy czarnych czółenkach, ale śmiało do luźnych stylizacji z łososiową sukienką dobierzesz czarne sneakersy czy ciężkie czarne botki. 

Buty w kolorze camel do sukienki łososiowej 

Jeszcze jednym bezpiecznym  rozwiązaniem, kiedy mówimy o doborze butów do łososiowych sukienek, są wszelkiego rodzaju modele obuwia w wielbłądzim kolorze camel. 

Do sukienek łososiowych pasuję również buty w kolorze łososiowym lub róż. Przyjmij zasadę dobierania takiego samego odcieniu lub postaw na duży kontrast.