Nie każdej kobiecie pasuje krótki bob, ale za to long bob to bardzo uniwersalna fryzura

Fryzura Long Bob, czyli lob - wszystko co warto wiedzieć o dłuższej wersji boba

redakcja | 04.09.2022 23:36

Czy są rodzaje cięć, które nigdy nie wychodzą z mody? Według nas nie ma takich cięć, ale long bob na pewno jest klasykiem, który możemy wybrać zawsze. Jeśli się to zmieni, na pewno Was poinformujemy na naszych łamach.

Long Bob, nazywany również lobem, to fryzura, a raczej rodzaj fryzury w podziale na jej długość, która jest ponadczasowym klasykiem i pojawia się prawie w każdych sezonowych zestawieniach modnych fryzur. Już na początku artykułu uspokajamy, przedłużany bob jest bardzo modnym klasykiem wśród damskich fryzur.

Fryzura typu long bob
Fryzura typu long bob | depositphotos.com | Autor MillaFedotova

Jak wygląda long bob? 

Cięcie typu long bob to wydłużona fryzura bob. Klasyczny bob sięga do szyi, a long bob to włosy, której maksymalna długość sięga zwykle do łopatek, ale często tą nazwą określane są fryzury, których długość włosów sięga do obojczyków. Wersji bobów jest wiele, a long bob to tylko jedna z ich rodzajów, która może występować w wielu odmianach. 

Long bob z grzywką

Long bob z grzywką to ciekawa wariacja na temat przedłużanego boba. Często wybierają ten typ ciecia kobiety z gładkimi prostymi włosami.

Dla kogo long bob?

Styliści prawie zgodnie  i jednym głosem mówią, że fryzura typu long bob pasuje do każdego kształtu twarzy, do każdych włosów, do każdej urody oraz dla kobiet w każdym wieku. Zdaniem wielu stylistów long bob wyszczupla twarz, więc śmiało powinny wybierać to cięcie kobiety z okrągłą  twarzą i z pucołowatymi policzkami, żeby wydłużyć optycznie swoją nazbyt okrągłą twarz. 

Które gwiazdy noszą long bob? 

W latach 90. na long bob w Polsce mówiono „fryzura na Rachel Green”, obecnie oprócz gwiazd Hollywood określilibyśmy nią fryzury Kim Kardashian, bo sławna celebrytka pokazuje się w niej prawie zawsze. Na polskim podwórku w lobie zobaczycie często Małgorzatę Rozenek albo znaną i cenioną blogerkę Maffashion. Zobacz, poniżej inne gwiazdy, które znane są z tego cięcia włosów. Są to między innymi Taylor Swift ,Selena Gomez czy Courtney Cox.  

Zalety fryzury typu long bob

  • pasuje do każdego typu twarzy, więc ciężko źle dobrać fryzurę i popsuć wygląd,
  • jest ponadczasowa,
  • możliwość więcej upięć (wysokich i niskich) niż w przypadku klasycznego krótkiego boba,

Farbowanie long bob

Wybierając cięcie typu long bob, możemy uzyskać bardzo ciekawe efekty, wybierając różne rodzaje farbowania od ombre, przez sombre, a kończąc na samym blondzie czy ciemnym kolorze włosów.