Wszystko co warto wiedzieć planując koloryzację flamboyage

Flamboyage: na czym polega ta koloryzacja włosów?

redakcja | 04.09.2022 23:36

Flombayage to kolejny rodzaj koloryzacji włosów, podczas której w określony sposób rozjaśniamy częściowo włosy, a samo słowo znaczy po francusku płonący, też błyszczący. Flombayage został opracowany przez włoskiego stylistę fryzur Angelo Seminara. Angelo, tworzy fryzury dla największych domów mody. 

Koloryzacja fflamboyage
Koloryzacja fflamboyage | depositphotos.com | Autor AY_PHOTO

Jakie efekty daje koloryzacja flamboyage?

Czy w takim razie flombayage to rodzaj koloryzacji, po której nasze włosy płoną? Nic bardziej mylnego, uzyskujemy efekt rozjaśnienia, w którym nasze włosy sprawiają wrażenie muśniętych,  słońcem, a nawet mocno muśnięte słońcem, czy nawet spalonych, bo otrzymujemy efekt rozjaśnionych włosów jak po całych wakacjach na słońcu. Koloryzacja ta jest bez wątpienia bardziej naturalistyczna i tym odróżnia się od ombre, balayage czy popularnego sombre. Rozjaśnione pasma włosów bardzo naturalnie przechodzą między tymi ciemniejszymi, nie występują ostre odcienia tonów jak w przypadku wspomnianego balayage.

Na jakich włosach można robić flamboyage?

Nie ma ograniczeń, koloryzacja ta sprawdzi się dobrze na jasnych i na ciemnych włosach. Flamboyage zrobimy też z zadowalającym efektem od długości tyu bob. W redakcji uważamy, że najlepszy efekty uzyskujemy na włosach o długości long bob.

Cena flamboyage 

Cena wykonania koloryzacji flamboyage wacha się aktualnie w Polsce od 200 PLN do 500 PLN. Wszystko zależy od miasta oraz salonu, w którym chcemy wykonać tę koloryzację. Gdybyście chciały wykonać koloryzację flamboyage w domu, to do kosztu farby musicie doliczyć specjalistyczne taśmy, do których przykleja się pasma włosów podczas koloryzacji. Ich cena, oczywiście w zależności od marki, to około 250 złotych. Przestrzegamy, że technika ta nie należy do najłatwiejszych i polecamy wybór bardzo dobrego salonu, a nie amatorskie wykonywanie jej w domu. W koloryzacji flamboyage chodzi o uzyskanie jak najbardziej naturalnego efektu, który według nas przychodzi tylko z doświadczeniem. 

Zalety flamboyage

  • Odrosty nie są widoczne przez bardzo długi czas, bo koloryzacja nie odbywa się od nasady włosów tak jak np. przy balejażu.