Nawet z fryzjerem można źle rozmawiać. Te rady pozwolą mieć wymarzoną fryzurę

redakcja | 04.09.2022 23:36

Pewnie nieraz zdarzyło ci się już odwiedzić taki salon fryzjerski, w którym kompletnie nie liczono się z twoim zdaniem albo nikt Cię nie rozumiał.

Kobieta u fryzjera
Kobieta u fryzjera | gpointstudio

Niby starałaś się powiedzieć jasno o tym, jakich efektów oczekujesz, jednakże fryzjer sprawiał wrażenie, jak gdyby w ogóle cię nie słuchał i później robił to, co sam uznał za słuszne i odpowiednie. A przecież nie na tym polega świadczenie profesjonalnych usług. Nawet w branży fryzjerskiej bardzo ważne jest to, by wsłuchiwać się w oczekiwania klienta i spełniać jego życzenia. Jeżeli marzą ci się czarne włosy i prosisz o taką koloryzację, fryzjer powinien od razu wziąć do ręki farbę w tym kolorze i to nawet wtedy, gdy stwierdzi, że nie będzie ci w nim do twarzy.

Jak rozmawiać z fryzjerem?

Już po wejściu do salonu fryzjerskiego jesteś w stanie mniej więcej ocenić jego profesjonalizm i wiążącą się z nim nowoczesność placówki. Decydujący moment, który zaważa dość mocno na końcowej ocenie salonu, następuje jednak w momencie, gdy siadasz na fotelu i rozpoczynasz rozmowę z fryzjerem. Zwróć uwagę na to, jak się on zachowuje. Jeżeli już po piętnastosekundowej rozmowie bierze do ręki nożyczki i przechodzi do strzyżenia, a potem odpowiada na twoje pytania pojedynczymi słowami i w ogóle nie reaguje na twoje uwagi, nie świadczy to o nim zbyt dobrze.

Fryzjer powinien nie tylko poznać twoje oczekiwania względem wykonywanej przez niego pracy, ale także i zapoznać się nieco lepiej z samymi włosami. W tym celu zada ci pytania na temat używanych szamponów, odżywek czy produktów do stylizacji. Spyta cię również o to, w jaki sposób najczęściej układasz włosy i jak nosisz je na co dzień. Fryzura ma być nie tylko ładna, ale też i dopasowana do stylu życia. Jeżeli bowiem na co dzień zawsze masz związane włosy, fryzjer powinien ci zaproponować taką długość włosów, która umożliwi wykonanie zarówno uroczego koka, jak i klasycznego kucyka.

Wbrew pozorom ta umiejętność słuchania jest bardzo ważna i charakteryzuje najlepszych fryzjerów. Zwracaj więc na nią uwagę. Jeżeli fryzjer totalnie cię nie słucha, nie ma sensu tracić na niego czasu.