Jakie białe sukienki na sezon?

redakcja | 04.09.2022 23:36

Absolutnym letnim must have każdej modnej kobiety jest zwiewna biała sukienka, kojarząca się właśnie z okresem letnim. Chociaż niekoniecznie musi być ona akurat zwiewna. Nawet obcisłe białe sukieneczki, przypominające bardziej imprezowe kreacje, potrafią zaprezentować się znakomicie przy codziennych sytuacjach, bo ich ostateczny charakter zależy od tego, z czym się je połączy, a niekoniecznie trzeba je zestawiać z koturnami, sandałkami na wyższym obcasie, eleganckimi kapeluszami czy maleńkimi torebeczkami.

Kobieta w białej sukience na lato, ilustracja do artykułu
Kobieta w białej sukience na lato, ilustracja do artykułu | autor zdjęcia heckmannoleg

Imprezowe sukienki na lato mieszane z wręcz sportowymi dodatkami nabierają zupełnie innej prezencji. A spokojnie można je łączyć z masywnymi adidasami, kolorowymi trampkami, czapkami z daszkiem czy dużymi torbami imitującymi worki bądź plecakami. Zwykle stylizację tworzą właśnie dodatki. To nimi należy się bawić i zmieniać je w zależności od tego, do jakiej okazji chce się uszykować.

Więcej sukienek na lato z przeważającym kolorem białym znajdziesz w kategorii: białe sukienki na lato

Śmiało można jednak powiedzieć, że to właśnie białe sukienki na lato królują w kobiecych szafach mniej więcej od końca kwietnia aż do samego początku września. Są absolutnym wakacyjnym hitem. Zawsze i wszędzie wyglądają dobrze, stając się głównym, ale zarazem dość uniwersalnym elementem przeróżnych stylizacji. Świetnie sprawdzają się właśnie wtedy, gdy pogoda robi się gorąca i wręcz upalna. Nie przyciągają promieni słonecznych, a wręcz je obijają, dlatego nie jest w nich aż tak ciepło jak w czarnych czy ogólnie ciemnych ubraniach. Biała sukienka zaprezentuje się tak samo dobrze i na miejskich ulicach, i na nadbałtyckich plażach. Za każdym razem jej charakter uzależniony będzie od stworzonego dla niej tła, generowanego przez dodatki i różne akcesoria.

Kobieta, która wciąż nie ma w swojej szafie żadnej białej sukienki, jak najszybciej powinna nadrobić zaległości. Moda na lato nie mogłaby istnieć właśnie bez tej odmiany kreacji. Można nawet powiedzieć, że białe sukienki są jej elementem charakterystycznym. Pasują absolutnie wszystkim kobietom.