Polki oszalały na punkcie tych letnich butów! Zobacz co jest i będzie najpopularniejsze tego sezonu

redakcja | 04.09.2022 23:36

Ciepłe miesiące są czasem, gdy więcej chodzimy, spacerujemy i podróżujemy. Nikomu nie chce się siedzieć w domu, gdy jest ładna pogoda i świeci słońce.

Kobieta na plaży bez butów, ilustracja do artykułu o espadrylach
Kobieta na plaży bez butów, ilustracja do artykułu o espadrylach | autor zdjęcia travnikovstudio

Nasze wychodzenie ze znajomymi i rodziną na miasto wiąże się z tym, że szukamy obuwia, które będzie przede wszystkim wygodne, ale też stylowe. Ostatnimi czasy styl etniczny i boho ma dużą rzeszę fanów i fanek. Zwiewne sukienki, bluzki z frędzlami wymagają odpowiednich dodatków.

Dobrym rozwiązaniem na ten czas są espadryle i dlatego są tak popularne wśród Polek.

Co charakteryzuje espardyle?

Buty te są bardzo podobne do klasycznych balerin, ale podeszwę mają oklejoną plecionką ze sznurka. Buty te mogą być zabudowane, na koturnie, lub mogą być sandałkami. Wszystko zależy od naszych preferencji. Etniczne elementy dodają wakacyjnego klimatu obuwiu. Często wkładka również jest słomkowa, co jest plusem, bo naturalne materiały sprawiają, że stopa mniej się poci.

Każdy może potwierdzić, że buty na lato muszą być uniwersalne. Wygoda i ładny wygląd to bardzo ważne cechy i nie trzeba z żadnej z nich rezygnować. Letni klimat obuwia sprawia, że czujemy się jakbyśmy byli na wakacjach. Choć espadryle wydają się butami w dosyć luźnym stylu, to warto bawić się modą i próbować zestawiać je z eleganckimi strojami, aby nadać im bardziej casualowego, luzackiego charakteru.