Proste zasady dobierania jeansów, które musisz znać

Jak dobrać jeasny do figury? Sprawdź! nasze najlepsze propozycje

redakcja | 04.09.2022 23:36

Spodnie jeansowe dobieramy w zależności od ich kroju, odcienia i rodzaju przetarć. Łącząc to z rodzajami sylwetek wychodzi nam sporo kombinacji. Starannie dobrane jeansy potrafią zrobić cuda, źle dobrane popsują najlepszą sylwetkę. Pamiętaj też, że jasnsy dobieramy z zgodnie z figurą, nie modą. Poprzez odpowiednią kombinację zaokrąglimy pośladki, spłaszczymy brzuszek, boczki, czy też wydłużymy nogo. Wczytuj się w porady i przeglądaj nasze propozycje odpowiednich modeli spodni na Twoje potrzeby.

Jeansy biodrówki
Jeansy biodrówki | Zdjęcie od willeecole | depositphotos.com

Jaką wysokość stanu jeansów wybrać?

Bardzo wysoki stan to zupełnie coś innego niż stan wysoki, o którym piszemy poniżej. Stał się ostatnio bardzo modny, przeważnie wymaga innego noszenia stylizacji, przez co często w spodnie z bardzo wysokim stanem wciągamy koszulki, T-shirty, albo też związujemy powyżej w charakterystyczny sposób. Możemy pokazać Wam wiele ciekawych stylizacji gdzie do jeansów z bardzo wysokim stanem założone jest samo body, albo sam biustonosz i marynarka. Bardzo wysoki stan jest wdzięczny i można maskować nim wiele, tylko nie zakładaj go jak chcesz wydłużać tułów, on go niestety bardzo, ale to bardzo skraca.

Wysoki stan w damskich jeansach opisywany na metkach jako hight waist potrafi wydłużyć optycznie nogi i całą sylwetkę, a czasami spłaszcza delikatnie brzuch. Wysokim stanem zamaskujemy małe boczki, dobrze w nich wygląda nawet lekka nadwaga. 

Regularny stan - regular - normalny stan - najbardziej typowy i klasyczny, zakrywa dobrze całe pośladki, ale kończy się na lini pasa, tak jak tradycyjne jeasny męskie. Najbardziej popularny i pasujący do wszystkich sylwetek.

Niski stan - to tak zwane biodrówki - low rise -  które kończą się na lini bioder.  Biodrówki bardzo dobrze wyglądają. Jakie kobiety będą najlepiej wyglądały w biodrówkach?  Biodrówki pasują dla kobiet o zgrabnej, szczupłej sylwetce z wąskimi biodrami. Na pewno unikaj ich przy dużym brzuchu. Pamiętaj też, żeby dobrać odpowiedni rozmiar biodrówek, bo zbyt ciasne spowodują, że ciało(a szczególnie boczki) będą się wylewały ponad pasek spodni. Ten rodzaj jeansów skraca optycznie nogi, dlatego obowiązkowo dobierz buty na wysokim obcasie. Wtedy wyglądają świetnie i nie wygląda się jak na szczudłach. Dzięki znacznemu obniżeniu lini paska fason ten wydłuża optycznie tułów. Jeżeli potrzebujesz takiego zabiegu to biodrówki z niskim stanem mogą być dobrą propozycją dla Ciebie.